Większość diet zakłada wykluczenie ze swojego codziennego menu mięsa zwłaszcza smażonego, jednak są i takie diety, których głównym składnikiem w jadłospisie jest mięso bez wykluczenia nawet tego tłustszego. Dieta mięsna bo o niej mowa jest dietą odchudzającą, ale w przeciwieństwie do większości tego rodzaju diet, dieta ta zapewnia nam uczucie sytości, dzięki czemu nie chodzi się głodnym co jest często bolączką osób stosujących diety odchudzające. Według opinii osób ją stosujących można nawet w przeciągu 2, 5 – 3 miesięcy schudnąć 20 kilogramów co jest doskonałym wynikiem biorąc pod uwagę, że dieta nie jest restrykcyjna i nie ma specjalnych wymagań. Dieta dostarcza dużej ilości białka, ale niewielką ilość tłuszczu. Ponadto przewiduje 4 posiłki w ciągu dnia o łącznej sumie 1400 kalorii. Jest przeznaczona dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

Przykładowe menu dnia:

Śniadanie:

Jogurt owocowy o zawartości tłuszczu 1, 5%, 2 kanapki z szynką i cykorią
2 śniadanie:
Kanapka z polędwicą wędzoną, serem i sałatą oraz grejpfrut

Obiad:

Schab ze śliwką z brązowym ryżem i brokułami, surówka z kapusty pekińskiej z rzodkiewką i pomidorami

Kolacja:

kubeczek jogurtu owocowego, 2 kanapki z przysmakiem wołowym, surówka z białej kapusty, grejpfrut.

Jak wspomniałem dieta nie jest restrykcyjna, ale ma kilka zasad, których powinno się przestrzegać, aby cieszyć się maksymalnym efektem stosowanej diety.

1. należy zmniejszyć ilość pitej kawy lub na czas diety przestać pić kawę,
2. jak najczęściej jeść grejpfruty,
3. nie jeść deserów, chleba, białych warzyw i słodkich ziemniaków, można za to podwoić lub potroić mięso, sałatę, warzywa. Jeść tyle ile chcemy, czym więcej jemy w prawidłowej kombinacji potraw, tym więcej chudniemy,
4. nie należy jeść między posiłkami, dieta nie przewiduje żadnych przekąsek można najeść się do syta podczas posiłków,
5. ja w większości diet należy pić dużo wody.

Dieta ketogeniczna może radykalnie poprawić kilka aspektów Twojego życia

Wiele osób podchodzi sceptycznie do diety mięsnej, co nie dziwi biorąc pod uwagę dwa fakty: po pierwsze jemy dużo mięsna w tym nie stronimy od tego tłustszego, a po drugie dieta pozwala najeść się do syta podczas każdego posiłku, a mimo to chudniemy. Jednak jeśli ktoś nie zalicza się do grupy sceptyków może wypróbować dietę mięsną i wypróbować na własnej skórze czy rzeczywiście działa.