Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z usług dietetyka. Możemy zrobić to na kilka sposobów. Jedną z najpopularniejszych jest skorzystanie z indywidualnej konsultacji i otrzymanie diety dostosowanej idealnie do nas. Druga popularna opcja to zakup jadłospisu, który jest zbilansowany, ma określoną liczbę kalorii, ale jest dostępny dla każdego zainteresowanego. Zazwyczaj ta druga opcja jest tańsza, ale istnieje prawdopodobieństwo, że nie sprawdzi się w naszym przypadku. Każdy powinien więc samodzielnie zastanowić się czy potrzebuje skorzystać z usług dietetyka, czy może nie jest mu to potrzebne i chce się tylko zainspirować przepisami. Sprawdźmy jednak czym dokładnie zajmuje się ten specjalista.

Specjalista od diet

Kiedyś słowo dieta kojarzyło nam się raczej negatywnie i oznaczało pewnego rodzaju ograniczenia i ścisłe stosowanie się do jadłospisu. Dziś coraz częściej możemy usłyszeć, że dieta to sposób odżywiania i mówiąc o tym, co jemy, mówimy właśnie o naszej diecie. Idąc do dietetyka więc możemy otrzymać nie tylko jadłospis, ale też szereg rad i wskazówek, jak jeść i co jeść, żeby osiągnąć obrany przez nas cel. Oczywiście dietetyk wymyślając jadłospis nie patrzy tylko na to, że chcemy schudnąć. Bierze on również pod uwagę takie czynniki jak choroby lub dolegliwości, a także alergie. Zupełnie inne rady otrzyma osoba zdrowa, a inne taka, która cierpi na cukrzycę czy insulinooporność.

Alergie pokarmowe

Dietetycy są często odwiedzani ze względu na występujące u ludzi alergie pokarmowe. Niejednokrotnie mamy problem, żeby samodzielnie sobie z nimi poradzić i tworzyć w pełni zbilansowane dania. Wycieczka do dietetyka jest w takich momentach idealnym rozwiązaniem. Warto z tego skorzystać również wtedy, kiedy chcecie przejść na dietę wegetariańską, wegańską albo bezglutenową. Specjalista podpowie Wam w jaki sposób komponować posiłki, żeby nie brakowało w nich niezbędnych składników odżywczych.

Pamiętajcie, że wizyta u dietetyka to nic złego i warto korzystać z usług specjalistów, jeśli sami nie mamy wiedzy na dany temat. Jeśli od dłuższego czasu staracie się schudnąć i mimo przestrzegania zasad zdrowego odżywiania, nic się nie dzieje, to właśnie dietetyk będzie w stanie wskazać Wam co może być tego przyczyną.