Wakacje coraz bliżej, a to często sprawia, że wiele osób chciałoby udoskonalić swoją sylwetkę. Jednym z rozwiązań są oczywiście ćwiczenia i zwiększenie aktywności fizycznej, ale nie bez znaczenia jest również dieta. Dzisiaj podpowiemy Wam jak samodzielnie ułożyć dietę, żeby zrzucić kilka kilogramów do wakacji.

Zmiana sposobu odżywiania a nie dieta

Zacznijmy od tego, że bardzo restrykcyjne diety, które pozwalają na jedzenie tylko warzyw i owoców, albo są bardzo nisko kaloryczne, nie są najlepsze dla naszego zdrowia. Na dodatek w większości przypadków prowadzą do efektu jojo. Dzisiaj każdy dietetyk powie Wam, że najważniejsza jest zmiana sposobu odżywiania i wprowadzenie do diety zdrowych nawyków, a nie wprowadzanie zakazów. Być może nie schudniecie wtedy 15 kg do lata, ale zrobicie to zdrowo, odpowiedzialnie i efekty, które zobaczycie, zostaną z Wami na dużo dłużej.

Podstawowa zasada odchudzania

Na samym początku musimy wiedzieć jakie jest nasze zapotrzebowanie kaloryczne i odjąć od tego 100-200 kcal. Wtedy nasz organizm nie przeżyje szoku, ale będzie miał deficyt kaloryczny, który sprawi, że zaczniecie zrzucać zbędne kilogramy. Oczywiście im większą mamy nadwagę, tym szybciej i łatwiej będzie nam schudnąć. Na samym początku warto liczyć kalorie, które spożywamy codziennie i to co najważniejsze – liczyć dosłownie wszystko. Często wydaje nam się, że nie jemy zbyt dużo, a potem okazuje się, że tutaj wpadnie cukierek, tutaj soczek, a chwilę później kawa z cukrem. To wszystko to są dodatkowe kalorie, których nie jesteśmy świadomi.

Kilka tricków, które sprawią, że odchudzanie będzie łatwiejsze!

Zamień cukier na erytrytol – oczywiście najlepiej byłoby całkowicie zlikwidować cukier, ale nie można sobie wszystkie odmawiać. Czasem lubimy wypić słodką kawę lub herbatę i wtedy warto zastosować coś, co nie ma kalorii. Właśnie wtedy polecamy erytrytol.

Jogurt grecki zamiast śmietany – często nie jesteśmy świadomi tego, jak bardzo kaloryczność wzrasta, kiedy do sosu dodajemy śmietanę. Czasem można ją zamienić na jogurt grecki, który ma tych kalorii dużo mniej, a nie zmieni znacząco smaku potrawy. Pamiętajcie tylko, żeby dodawać go stopniowo, żeby Wam się nie zważył.

Regularne jedzenie posiłków – może wydawać się to oczywiste i banalne, ale nawet nie wiesz jak bardzo Twój organizm Ci za to podziękuje. Jeśli będziesz jeść regularnie, to przestanie doskwierać Ci poczucie głodu pomiędzy posiłkami. Po jakimś czasie będziesz mogła przestać liczyć kalorie, tylko zacząć jeść intuicyjnie.

 

To oczywiście nie są wszystkie tricki, ale być może pomogą Ci one w lepszym samopoczuciu i przy zrzuceniu kilku nadmiarowych kilogramów.