Diety odchudzające raczej nie kojarzą się z niczym przyjemnym, ponieważ wprowadzają w życiu zmiany, które nie koniecznie w oczach ludzi stosujących dietę są pozytywne, ale wśród bogatej listy diet można zaleźć i takie, które są przyjemne i na pewno nie kojarzą się negatywnie.

Pierwszą taką dietą jest dieta seks, czyli dieta gdzie po prostu uprawia się seks i chudnie. Jest to dieta nie tylko przyjemna, ale wręcz wymarzona. Seks to bardzo przyjemna czynność, a tu jeszcze można schudnąć. Efekty może nie będą spektakularne, ale raczej przyjemniejszej i chętniej stosowanej diety odchudzającej już nie ma i nie będzie, ponieważ ciężko przebić seks jeśli chodzi o przyjemność.

Czy dieta seks jest skuteczna?

Innym przykładem takiej diety jest dieta czekoladowa. Mówi się, że czekolada to chwile przyjemności, a już szczególnie dla osób, które uwielbiają słodycze. Jak ktoś nie może schudnąć musi jeść jak najwięcej czekolady i produktów czekoladowych na śniadanie, obiad i kolację. Dieta na pewno jest przyjemna, ale trzeba zadać pytanie o jej skuteczność. Produkty czekoladowe są często przyczyną przez którą trzeba się odchudzać, a tu nagle ktoś sięga po dietę odchudzającą i widzi, że musi jeść więcej takich produktów. Jej skuteczność nie została udowodniona, są tylko osoby, które twierdzą, że schudły jedząc produkty czekoladowe, ale dieta jest na liście diet odchudzających, więc można ją za taką uznać i przy okazji jest to jedna z przyjemniejszych diet na odchudzanie.

Ostatnim przykładem jest dieta alkoholowa. Alkohol może poprawiać humor i dostarczać przyjemność. Dieta zakłada, żeby jak najwięcej posiłków zastępować alkoholem, który zabija głód. Nawet jeśli w pewnym stopniu jest to logiczne i przyjemne, to niesie ze sobą ryzyko alkoholizmu i daje wymówkę osobom lubiącym wypić, bo przecież one nie chcą pić, nawet nie lubią, ale to w ramach diety muszą codziennie pić. Dla osób lubiących alkohol może to być dieta marzeń, wymarzona dieta jak ze snów.

Diety odchudzające są bardzo różne, nie wszystkie skuteczne, nie wszystkie „mądre”, ale osoby zdesperowane sięgną po wszystko, aby schudnąć, a jak widać czasami dieta nie musi być koszmarem i może być całkiem przyjemna, czy wręcz wymarzona.