Jakie są rodzaje diet?

Dieta czym jest? Jest to ograniczenie ilościowe kalorii węglowodanych tłuszczy białka i tym podobne, co za tym idzie? Dobrze dobrana dieta może pomóc w odchudzaniu czy nabywania masy mięśniowej, ale jakie są rodzaje diet?

Lista rodzai diet i do czego służą.

1. Dieta eliminacyjna.

Diety wykluczają jeden bądź i większość ile składników, które wywołują niepokojące objawy jak wysypka czy też biegunka. Najczęściej takie objawy pojawiają, się przez alergie pokarmową bądź, i nietolerancją. Przykładowo nietolerancja laktozy. Owa dieta wyklucza właśnie produkty z zawartością laktozy.

2. Dieta mono składnikowa.

Dieta ta polega na oparciu o jeden składnik przykładowo dieta jabłkowa czy jajeczna. Owa dieta polega na jedzeniu jednego składnika przez cały czas, często jest stosowana przy wrzodach na żołądku.

3. Dieta białkowa.

Bardzo popularna dieta w ostatnim czasie zyskująca coraz to większe zasięgi i popularności. Owa dieta opiera się najbardziej na białku zawartym w jedzeniu. Owa dieta jest stosowana często podczas budowy masy mięśniowej.

4. Dieta wysokotłuszczowa.

Dieta ta jest znana już jakiś czas temu. W Polsce jest, to jedna z najbardziej znanych diet wysokotłuszczowa dieta ta pozwala, na nawet 80% energii kalorii z samego tłuszczu. Niestety owa dieta nie jest stosowana i rekomendowana przez Instytut Żywności i Żywienia.

5. Dieta warzywno-owocowa.

Ta dieta prezentuje między innymi dieta dr. Dąbrowskiej, czy dieta Daniela. Owe diety warzywo-owocowe wykluczają już 3/4 produktów spożywczych i dopuszcza się jedynie warzywa no i niskocukrowe owocowe. Dieta jest polecana podczas chorób takich jak autoimmunizacyjna czy choroba nowotwór.